Hiszpańscy prawodawcy dostają bitcoiny … Ale jest haczyk

Hiszpańska firma blockchain wysłała Bitcoin do wszystkich 350 deputowanych do Kongresu. Szkoda, że ​​nie będą w stanie z tym wiele zrobić.

Hiszpańska firma kryptowalutowa wysyła hiszpańskim ustawodawcom Bitcoin

Projekt jest podobny do Bitcoin Trader for Congress, kampanii edukacyjnej mającej na celu nauczenie amerykańskich ustawodawców o walucie cyfrowej.

Kampania hiszpańska mogła przynieść zbyt mało, aby była użyteczna.

Wcześniej w tym tygodniu Izba Handlu Cyfrowego wysłała każdemu przedstawicielowi i senatorowi USA 50 dolarów w bitcoinach. Teraz do akcji wkraczają hiszpańscy zwolennicy kryptowalut.

Hiszpańska gazeta ABC poinformowała wczoraj, że wszystkich 350 deputowanych w izbie niższej Hiszpanii, Kongresie Deputowanych, otrzyma Bitcoin o wartości 1 euro w ramach kampanii prowadzonej przez tokenizowaną platformę edukacyjną Tutellus i kryptograficzną stronę informacyjną Observatorio Blockchain .

Pomysł jest podobny do amerykańskiej kampanii o nazwie Crypto for Congress, chociaż nie jest jasne, czy to zbieg okoliczności

W tej kampanii, ogłoszonej w poniedziałek, grupa zajmująca się kryptowalutami Chamber of Digital Commerce ogłosiła, że ​​wysyła bitcoiny o wartości 50 USD do każdego członka Kongresu w USA. Nie chodziło o to, by ich przekupić – za 50 dolarów ledwo można kupić rundę piwa w Waszyngtonie – ale po to, by pomóc prawodawcom zrozumieć, jak właściwie działa kryptowaluta. Pieniądze poszły wraz z pakietem edukacyjnych narzędzi szkoleniowych dotyczących Bitcoin.

Podobnie, założyciel Tutellus, Miguel Caballero, wyjaśnił: „Prawdopodobnie wielu z waszych lordów ma już pewne doświadczenie w korzystaniu z kryptowalut, ale chcielibyśmy, aby ci, którzy nie są jeszcze zaznajomieni z nowymi pieniędzmi, mieli możliwość zapoznania się z nimi”, powiązane ABC.

Jest to coraz ważniejsze dla Hiszpanii, członka strefy euro. Christine Lagarde, prezes Europejskiego Banku Centralnego, powiedziała w zeszłym tygodniu, że EBC „powinien być przygotowany do wydania cyfrowego euro”. Ogłoszenie korespondowało z opublikowaniem obszernego raportu na temat tego, jak będzie wyglądać cyfrowe przyjęcie euro; konsultacje społeczne rozpoczynają się 12 października.

„W obliczu zbliżającego się cyfrowego euro uważamy, że nasi posłowie, jako przedstawiciele obywateli, powinni być świadomi korzyści i zagrożeń związanych z kryptowalutami” – powiedział Caballero.