39% Wzrost cen Widzi Bitcoin Cash Whales Spadek cen

Pod koniec lipca br. w Bitcoin Cash (BCH) odnotowano wzrost cen o 39%. Rezultatem tego jest to, że minimum 10 walów BCH od razu opuściło sieć, prawdopodobnie sprzedając lub wymieniając się swoimi milionami udziałów.

Strata dziesięciu wielorybów z BCH
Ali Martinez stoi jako handlowiec i analityk techniczny, i pokazał dane z Santiment, strony analizy danych, w ostatnim tweecie.

Dane te wyraźnie pokazują, że liczba inwestorów, którzy posiadają coś pomiędzy 10.000 a 100.000 BRD, co stanowi około 3-30 milionów dolarów wartości, spadła o dziesięć od 1 sierpnia 2020 roku. Ten ogromny spadek cen nastąpił tuż po wzroście wartości żetonu o 38,7%. Do końca lipca cena monety osiągnęła poziom 311,34 dolarów, a 17 lipca tego samego roku wynosiła 224,46 dolarów. To oczywiście oznacza, że Walia BCH, co najmniej dziesięć z nich, sprzedała swoje udziały.

Australian Crypto Merchants See Trade with BCH Surging 97%.

Wady w maszynie
W obecnym kształcie BCH jest piątą co do wielkości kryptokur walutą na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągając pułap rynkowy w wysokości 5,6 mld dolarów. Tuż pod nim kryptołapta Chainlink (LINK) ma kapitalizację 4,6 miliarda dolarów. W obecnej formie, BCH stoi z wartością 307,84 dolarów, po wzroście w ciągu ostatnich 24 godzin.

Bitcoin Cash stoi w dziwnej sytuacji, ponieważ sama sieć jest podatna na 51% ataków. Wynika to z zastosowania algorytmu SHA256D, który jest taki sam jak Bitcoin’s. Jednak tam, gdzie Bitcoin Profit ma ogromne rezerwy mocy skokowej, co czyni go prawie niemożliwym dla tak skoordynowanego ataku 51%, BCH posiada tylko 5% mocy skokowej BTC. To z kolei czyni go podatnym na 51% ataków, których doświadczał w przeszłości.

Innowacje Ever Onward

Społeczność BCH szybko spróbowała jednak naprawić tę lukę i już zaproponowała zmianę algorytmu w ramach listopadowej aktualizacji. To właśnie 6 sierpnia deweloperzy zaproponowali w końcu kompromis pomiędzy dwoma zaproponowanymi rozwiązaniami. Kompromis ten spowoduje wprowadzenie trudnych zmian „Aserti3-2d“ w sieci, jak zaproponował Jonathan Toomin, główny opiekun BCHN. Równolegle zostanie wdrożony nowy plan finansowania infrastruktury.

Niejasne jest, co to oznacza dla przyszłości BCHN. Nie jest żadną tajemnicą, że BCH ma kilka trudnych łatek, ale nie oznacza to, że niektóre innowacje mogą przywrócić krypto walutę i osiągnąć nowy poziom.